Autor: Jiří Landa Akce 28. 4. 2020

Nejlepší práce na světě

Ve skutečnosti se nejedná ani tak o nábor, jako spíše o marketing.

Australský stát Queensland je v podstatě rájem na zemi. Tropické klima, průzračné moře, kilometry a kilometry pláží, surfaři houpající se na vlnách. Zajímavých turistických destinací je ale na světě spousta a tak se i Queensland, navíc tak trochu odříznutý od světa, o ty své turisty musí prát s konkurencí.
V roce 2009 se organizace Australian Tourism rozhodla udělat marketingovou kampaň, která by pomohla „prodat“ Queensland jako turistickou destinaci číslo jedna.

A světe div se, zrodil se poněkud netradiční nápad.
Queensland vytvořil tu nejlepší pracovní pozici na světě a začal pro ni hledat ty nejlepší kandidáty. Strážce tropického ostrova, bez předchozích zkušeností, žijící/ho ve vile na pláži, s příjmem 150.000 dolarů za 6 měsíců. Kdo by nechtěl seknout se svou prací a zkusit svoje štěstí „down under“?

Vznikla náborová kampaň v lokálním tisku a on-line prostředí po celém světě, které neprodávala nic menšího, než tu nejlepší možnou práci.
Na webu se kandidáti dozvěděli vše o pozici strážce ostrova i krásách Queenslandu, mohli se zasnít, představit si sebe sama v tropickém ráji, poslat svou „video application“.
Velmi rychle si kampaň získala pozornost médií a mluvilo se o ní jako o senzaci v televizích a novinách po celém světě, což nestálo Australian Tourism ani cent.
Po pár dnech zkolaboval kariérní web pod náporem kandidátů. Celkem se o práci snů ucházelo více než 1,4 milionu lidí.

Vhodného kandidáta na práci snů se najít samozřejmě podařilo. Hlavně se ale povedlo významným způsobem zvýšit zájem lidí po celém světě o Queensland jako skvělou turistickou destinaci.
Tato kampaň byla v roce 2009 natolik úspěšná, že ji Australian Tourism v lehce pozměněné podobě zopakovalo i o čtyři roky později.

Na malou reportáž o této kampani se můžete podívat zde.

Kdo by to byl řekl, že HR může zachránit marketing a získat nejen zaměstnance, ale i zákazníky.
Že neprodáváte kandidátům zrovna nejlepší práci na světě? Nevadí, i v případě vaší firmy a aktuálně volných pozic můžete udělat náborovou kampaň, která lidi zaujme. Jen je potřeba vytvořit pro ně atraktivní nabídku a správným způsobem jim ji prodat. 

Dále si přečtěte:

  1. Why people leave their companies in fact?
  2. Jak můžete zlepšit firemní kulturu?
  3. Víte, co na vaše zaměstnance funguje?
  4. Práce nebo život? Obojí!
  5. Jak udělat z náboru skvělý zážitek? Máme recept od firmy IReSoft

NEJLEPŠÍ ČLÁNKY DO E-MAILU

Je to jednoduché, zaregistrujte se a dostávejte výběr těch nejlepších článků každý měsíc do svého emailu.

Chci newsletter

Děkujeme

Vaše zpráva byla odeslána.

Pojďme se potkat

Napište nám nebo rovnou zavolejte.

* Pro úspěšné odeslání formuláře je potřeba vyplnit všechna pole označená hvězdičkou.