Autor: Ondřej Pokorný Nezařazeno 28. 4. 2020

Na jakých webech hledáme inspiraci?

Employer Branding je na světě sice už řádku let, pořád je to ovšem velmi živý organismus. Díky příspěvkům lidí z různých oborů se neustále vyvíjí a proměňuje – jednou s myšlenkou přijde odborník z HR a jeho nápad rozvine CEO nadnárodní korporace, jednou se do debaty připojí online marketér a své k tomu přidá třeba motivační kouč. Z čerstvých nápadů a surovin pak vzniká úžasná směs, s jejíž pomocí se Employer Branding postupně vybrušuje jako rubín asterický. Stejně jako zedníci už pochopili, že domy lze stavět i lépe než z vepřovic, tak se i my pekaři rádi porozhlížíme po aktuálních trendech v Employer Brandingu. Nemáme ostatně patent na rozum a chceme svým klientům vždycky dobře poradit. Přichystali jsme pro vás přehled zajímavých online zdrojů, kam za inspirací ze své pekárny vyrážíme. Snad budou inspirovat i vás.

Harvard Business Review

Online verze magazínu Harvard Business Review, kde se objevují články o vedení firem a lidí, vytváření strategií, marketingu, psychologii nebo financích. Vzhledem k propojení časopisu s Harvardovou univerzitou je naprostá většina myšlenek podložena výzkumy.

Příklady nejpopulárnějších článků z poslední doby:

  • A Simple Way to Combat Chronic Stress
  • Want to Be an Outstanding Leader? Keep a Journal.
  • How to Not Fight with Your Spouse When You Get Home from Work
  • If Work Is Digital, Why Do We Still Go to the Office?

Smart Recruiters

Blog americké společnosti Smart Recruiters, která se stejně jako my, pekaři z BrandBakers, snaží o změnu náboru lidí. Mezi články lze nalézt praktické rady, jak najít ideální zaměstnance na sociálních sítích nebo třeba jak k přitáhnutí ideálního zaměstnance využít videohry.

Undercover Recruiter

Oblíbená platforma na sdílení praktických zkušeností z náboru lidí, pohovorů, kariérového poradenství nebo personal brandingu. Své téma si na webu londýnské agentury Link Humans vybere snad úplně každý: How to Include Hard and Soft Skills in Your Resume, The Guide to Social Employer Branding, nebo například 12 Recruiting Stats That Will Change The Way You Hire.

Blu Ivy Group

Kanadská společnost Blu Ivy Group provozuje další zajímavý blog z oblasti Employer Brandingu. Z posledních článků se čtenář dozví, jak značka zaměstnavatele usnadní cestu ke generaci narozené v 80. a 90. letech nebo jak změřit Brand Awareness.

 

Další weby, které stojí za návštěvu:

Greg Savage –  www.gregsavage.com.au

Hingewww.hingemarketing.com/blog

Ere Mediawww.eremedia.com/ere

 

Máte nějaký svůj oblíbený portál, který se věnuje Employer Brandingu nebo souvisejícím odvětvím? Podělte se s námi o své tipy.

NEJLEPŠÍ ČLÁNKY DO E-MAILU

Je to jednoduché, zaregistrujte se a dostávejte výběr těch nejlepších článků každý měsíc do svého emailu.

Chci newsletter

Děkujeme

Vaše zpráva byla odeslána.

Pojďme se potkat

Napište nám nebo rovnou zavolejte.

* Pro úspěšné odeslání formuláře je potřeba vyplnit všechna pole označená hvězdičkou.