Sladili jsme řídící tým, posílili jeho důvěru, oddanost a schopnost sledovat společný cíl.

Když jsme se s Jirkou Vystrčilem, šéfem THK RHYTHM Dačice, potkali poprvé, měly být tématem schůzky firemní hodnoty. Po 15 minutách diskuse jsme se dostali k fungování 13členného řídícího týmu.

SLADĚNÝ ŘÍDÍCÍ TÝM

V minulosti se několikrát snažili v managementu zjistit, kde je zakopaný pes. Viděli narůstající propast mezi tím, jak komunikují mezi sebou a jak následně komunikují v jednotlivých týmech. Měli vesměs všichni pocit, že si lidé stále více hrají na svých písečcích a neuvědomují si, že jako řídící tým, musí táhnout za jeden provaz.

Prostřednictvím dvoudenního workshopu se nám podařilo v řídícím týmu posílit důvěru, schopnost zvládat konflikty či sledovat společný cíl. Následně jsme vytvořili celostní firemní strategii, včetně střednědobých cílů. V současné době pomáháme stanovovat roční a kvartální cíle, rozvíjet kulturu zodpovědnosti, měkké dovednosti manažerů a podporujeme oblast interní komunikace.

JAKÝ PŘÍNOS SPOLU-PRÁCE MĚLA?

Zásadní změnou u členů řídícího týmu THK bylo, když si uvědomili, že jejich primární tým není ten, který mají v logistice, kvalitě, výrobě..., ale že je to řídící tým. Došlo jim, že jak budou spolupracovat mezi sebou v řídícím týmu, se projeví i v práci týmů, které vedou. Postupně se začali stávat trochu jiným týmem, než kterým byli předtím. Daleko více sehraným a sladěným.

Přečtěte si více o sladění řídícího týmu v rozhovoru s Jiřím Vystrčilem.

Pokračujte článkem Jiřího Vystrčila z interního časopisu, kterým informuje zaměstnance o nové misi 2025 nebo článkem, ve kterém vysvětlujeme, co sladění (řídícího) týmu představuje a proč je důležité.

“Spolupráce s firmou BrandBakers a konkrétně s Petrem Hovorkou začala velmi nevinně, když jsme chtěli „rychle“ a „efektivně“ vyřešit otázku hodnot a spolupráce v naší firmě. Bylo to v půlce roku 2019 a spolupráce trvá dodnes. Petr a jeho tým jsou velmi flexibilní, což bylo především v corona čase velmi důležité. I díky tomu spolupráce pokračuje. Nejvíce si cením nápadů, výstupů, či návrhů, jak věci měnit a realizovat. Samozřejmě nikdo za vás vaši práci neudělá. To platí v oblasti vedení a leadershipu lidí dvojnásob. To se prostě delegovat ani „outsourcovat“ nedá. Nicméně je velmi cenné a přínosné, když máte vedle sebe partnera, který vám dodá inspiraci a kde se denně přesvědčujete o tom, že s prací a businessem v této oblasti má zkušenosti.”

Jiří Vystrčil / CEO

Děkujeme

Vaše zpráva byla odeslána.

Pojďme se potkat

Napište nám nebo rovnou zavolejte.

* Pro úspěšné odeslání formuláře je potřeba vyplnit všechna pole označená hvězdičkou.