Strhli jsme lidi jedním směrem, díky celostní firemní strategii a žitým hodnotám.

Naše spolupráce s ICT společností Axians, spadající do holdingu Vinci Energies, začala na konci roku 2019. První schůzka s CEO společnosti, Jiřím Vytlačilem, byla velmi přímá a otevřená.

ANGAŽOVANÍ ZAMĚSTNANCI

Narostli o 50 % a viděli, jak se jim začíná rychle promíchávat firemní kultura. V managementu si uvědomili, že si ji potřebují hlídat a udržovat. Shodli se, že firma o 150 lidech potřebuje explicitní vyjádření firemních hodnot. Bylo však také potřeba vytvořit jednu strategii, která spojí celou firmu a strhne všechny lidi jedním směrem. 

Společně s managementem, rozšířeným o několik dalších manažerů, jsme na několika celodenních workshopech vytvořili celostní strategii zahrnující dlouhodobou vizi, rozpracovanou do střednědobých a ročních cílů, firemní hodnoty, popsali jsme klíčového zákazníka, závazek značky a nabídku zaměstnancům. Nakonec jsme celou strategii dostali na jednu stránku pomocí vizualizace (viz obrázek).

JAKÝ PŘÍNOS SPOLU-PRÁCE MĚLA?

Management společnosti rozkvetl a je teď pro něj jednodušší probírat taktické i strategické kroky. Neustále mají před očima vizualizaci firemní strategie a umí se sebe navzájem ptát, jestli jsou jejich rozhodnutí v duchu jejich hodnot či v souladu se střednědobou strategií. Stejně tak mají manažeři před očima směr, který jim pomáhá v každodenním rozhodování a směrování jejich týmů.

Přečtěte si více v případové studii a navazujícím rozhovoru s Jiřím Vytlačilem. Poté věnujte pozornost rozhovoru s HR manažerkou k zavádění firemních hodnot, nebo článku, jak vytváříme celostní firemní strategie nebo si poslechněte podcast s Jiřím Vytlačilem, jak vede lidi v remote režimu.

“Tým BrandBakers Advisory je unikátní kombinací skutečně byznysových zkušeností s obrovským citem na lidi. Umí podpořit tým, správně facilitovat, vytáhnout z lidí, co si myslí. Výborně naslouchají a správně to pak pojmenovávají. My jsme hrubě vyjádřili své myšlenky a oni je pojmenovali a odfiltrovali. Málokdy člověk narazí na lidi, kteří tohle dokážou a kteří mají jak byznysovou tak i tu, jak to říct, psychologickou, empatickou, dovednost.”

Jiří Vytlačil / CEO

Děkujeme

Vaše zpráva byla odeslána.

Pojďme se potkat

Napište nám nebo rovnou zavolejte.

* Pro úspěšné odeslání formuláře je potřeba vyplnit všechna pole označená hvězdičkou.