Autor: Petr Hovorka Případovky 6. 10. 2022

Preonboardingový web – laťka pěkně vysoko!

Co vám budu říkat. Určitě znáte tu radost, když si s kandidátem plácnete. A ještě, když je to obchodník nebo ajťák! Jenže velká radost se může záhy změnit ve velké zklamání. To když si váš čerstvý úlovek v mezičase mezi výpovědí ve stávající práci a nástupem k vám, stačí najít někoho jiného. Teda pardón, jinou. Práci.

Čím to může být? Důvody můžou být různé. Podívejme se spíše na to, jak tomu předcházet. I když strávíte s kandidátem určitý čas a prodáváte mu příležitost, kulturu a benefity ve vaší firmě horem dolem, nemusí to pro rozvinutí vašeho vztahu stačit. Tedy vztahu mezi kandidátem a firmou. A o ten tady jde. Co může pomoci?

Jedním z nástrojů, který se může v tomto období – mezi výpovědí a nástupem – hodit, jsou preonboardingové kariérní stránky. Ty mají za cíl neustálou komunikací držet “těšení se” kandidáta na vysoké úrovni. A zatahovat ho/ji hlouběji a hlouběji do DNA firmy, kultury, byznysu a týmu. No prostě vytvářet a posilovat vztah.

Samozřejmě… i preonbordingový web je jenom web. A skutečnou sociální interakci mezi šéfem a kandidátem nebo týmem a kandidátem, nenahradí. Web je pouze pomocníkem, který hned a přehledně poskytne všechny informace před nástupem, zodpoví otázky, nechá nahlédnout do firmy a doplní představu, jaké to je ve firmě pracovat.

Jedny takové stránky jsme měli možnost od píky vymyslet, navrhnout a naplnit obsahem pro IT společnost Asseco Solutions. Mimochodem, pro Asseco Solutions jsme již předtím vytvořili celé kariérní stránky, podívejte se: www.huradoheliosu.cz ;-)

Teď už ale zpátky k preonboardingovému webu, o kterém vám dnes povídám. 

 

Co tedy pre-onboardingové stránky umí a obsahují? Nováček se na nich dozví, jaký naloďovací proces na něj v Asseco Solutions čeká a jak vypadají jeho jednotlivé kroky.

Prostřednictvím stránek vyplní krátké interview, kterým se představí svým budoucím kolegům. Tyto informace jsou následně použity v interním časopise. A seznamovačka může začít:) 

Pokud má nový člen posádky jakýkoliv dotaz, může přes formulář kontaktovat Vandu (podporu nalodění), která se o něj s radostí postará. Případně si může projít FAQ.

Pro lepší orientaci v neznámých vodách firemního prostředí, si může nový námořník pročíst informace o hodnotách, které se zde žijí a také zjistit více o pravidelných rituálech.

Aby nováček věděl, že firmě záleží na jeho rozvoji a vzdělávání, může si také více nastudovat, jaké možnosti v tomto směru Asseco Solutions nabízí. 

A porozhlédnout se po benefitech, které mu jeho plavba pod vlajkovou lodí Asseco Solutions přinese. 

Pokud má nováček šikovné známé, které by měl rád v posádce, může hnedle využít doporučovací formulář přímo na stránkách.

Přes webovky se nováček také dostane k novinkám z firemního blogu a interního časopisu, může si poslechnout unikátní podcasty a sledovat aktuální dění ve firmě přes propisované příspěvky z Instagramu. 

Suma sumárum. Preonboardingový web je skvělým nástrojem pro obě strany. Nováčka i společnost samotnou. Nováčka provází, informuje, baví, formuje a pomáhá firmě budovat si s ním vztah. A firma získává vyšší šanci, že nová posila opravdu v den “D” na palubu nastoupí.

PS: Pre-onbordingový web není veřejný. Přístupové heslo dostávají lidé, se kterými si v Asseco Solutions plácli.

Líbily by se vám také takové stránky? Dejte nám vědět a spolu na ně koukneme.

A pokud vás zajímá téma firemní kultury, přijďte na naši konferenci humanbrand / když kultura pohání byznys. Budeme se těšit!

NEJLEPŠÍ ČLÁNKY DO E-MAILU

Je to jednoduché, zaregistrujte se a dostávejte výběr těch nejlepších článků každý měsíc do svého emailu.

Chci newsletter

Děkujeme

Vaše zpráva byla odeslána.

Pojďme se potkat

Napište nám nebo rovnou zavolejte.

* Pro úspěšné odeslání formuláře je potřeba vyplnit všechna pole označená hvězdičkou.