Autor: Petr Hovorka Tipy 15. 3. 2022

Umění ocenit 2 – Inspirace

Pusťte si vybrané TED talks a načerpejte inspiraci k oceňování zaměstnanců.

Vybral jsem několik přednášek, ve kterých řečníci mluví o oceňování z různých pohledů. Sami si tak můžete poskládat svůj vlastní obrázek a promyslet jedinečný přístup, program oceňování, který bude odpovídat vaší firemní kultuře.

  1. Mike Robbins – Síla ocenění

V této vtipné přednášce Mike mluví o tom, že existuje důležitý rozdíl mezi "uznáním" a "oceněním". Manažeři, týmy, firmy i jednotlivci, kteří tento rozdíl pochopí, mohou mít mnohem větší vliv, smysl a produktivitu ve svém životě i ve vztahu k lidem kolem sebe.

  1. Julian Treasure – Jak mluvit, aby vás lidé chtěli poslouchat

Měli jste někdy pocit, že mluvíte, ale nikdo vás neposlouchá? Pomůže vám Julian Treasure. Julian vám předvede, jak na to, abyste měli silný projev – od několika praktických hlasových cvičení až po tipy, jak mluvit s empatií.

  1. Drew Dudley – Každodenní vedení

Každý z nás už někdy někomu změnil život – obvykle aniž by si to uvědomoval. V této zábavné přednášce Drew vyzývá všechny, abychom oslavovali vůdcovství jako každodenní zlepšování životů druhých.

  1. Graham Weston – Vytváření kultury inspirovaných zaměstnanců

“Chceme být oceňovanými členy, vítězného týmu, spojených inspirativním posláním” říká ve své přednášce Graham, k jakému zjištění o motivaci lidí ve vlastní firmě dospěl. A obzvlášť zdůrazňuje potřebu zapojení poslání společnosti.

  1. Arnold Blits – Proč je vše o osobním uznání

Osobní uznání je jedním z největších motivačních faktorů v životě. Už jen z tohoto důvodu by měli manažeři usilovně pracovat na tom, aby pravidelně oceňovali úsilí svých zaměstnanců.

A úplná klasika, povinná četba byznysu, na závěr.

  1. Dan Ariely – Co nám dává dobrý pocit z naší práce?

Co nás motivuje k práci? Navzdory běžným představám to nejsou jen peníze. Ale není to ani radost ze samotné práce. Většině z nás se daří, když neustále rosteme a cítíme smysl v tom, co děláme. Dan Ariely představuje dva experimenty, které otevírají oči.

  1. Dan Pink – Hádanka jménem motivace

Kariérní analytik Dan Pink zkoumá fungování motivace, přičemž vychází ze skutečnosti, kterou sociologové na rozdíl od většiny manažerů znají: tradiční odměny nejsou vždy tak účinné, jak si myslíme.

Tak co jste si z přednášek poznamenali? Napište nám do Pekárny, rádi se vašimi postřehy inspirujeme.

NEJLEPŠÍ ČLÁNKY DO E-MAILU

Je to jednoduché, zaregistrujte se a dostávejte výběr těch nejlepších článků každý měsíc do svého emailu.

Chci newsletter

Děkujeme

Vaše zpráva byla odeslána.

Pojďme se potkat

Napište nám nebo rovnou zavolejte.

* Pro úspěšné odeslání formuláře je potřeba vyplnit všechna pole označená hvězdičkou.