Autor: Petr Hovorka Myšlenky 18. 10. 2021

Vzorový projekt – krok za krokem

Jak takový projekt firmy Úspěšnější díky lidem probíhá?

Připravili jsme přehled jednotlivých kroků, jak jdou obvykle za sebou. V první fázi projektu se soustředíme na vytvoření celostní firemní strategie, Firemního DNA, kterému případně předchází sladění řídícího týmu. Tato práce nám obvykle ve firmách zabere půl roku.

Následně spolupráce zpravidla probíhá formou měsíčních 1denních meetingů. Řídící tým na nich diskutuje plnění plánu a společně se věnujeme jednomu konkrétnímu tématu.

Jednou za kvartál jsou obvykle meetingy s řídícím týmem 2denní, abychom zvládli stanovit plán na další kvartál, ze kterého si členové týmu odvozují svůj individuální, a zároveň se mohli věnovat dalšímu rozvoji řídícího týmu. 

Paralelně s těmito meetingy, pomáháme ve firmě nastavovat systém a rytmus porad (roční – kvartální – měsíční – týdenní – denní), zavádíme do procesu manažerské práce 1:1 rozhovory a v jejich vedení manažery trénujeme, nastavujeme strategii vzdělávání zaměstnanců a rozvoje lídrů, vedeme manažerskou akademii, provádíme průzkumy motivovanosti a plánujeme kroky vedoucí k posilování pečujícího prostředí, vymýšlíme aktivity a nástroje na podporu firemních hodnot, posilujeme kulturu zodpovědnosti, interní komunikaci, značku zaměstnavatele. 

A není to pouze o práci na výše uvedených setkáních a workshopech. Lidem v projektových týmech říkáme, že není důležité, co se stane na těchto setkáních jednou za měsíc, ale co se stane mezi nimi. Před každým setkáním má také řídící / projektový tým stanoveny domácí úkoly, jednotliví členové si plní své who-what-when závazky.

Leadership koncept Úspěšnější díky lidem stojí na systematickém postupu a ověřených nástrojích, ze kterých nejdůležitějším je pokorné a trpělivé facilitování workshopů řídících týmů.

Nikomu na nich neříkáme, jak by to měl ve firmě dělat, současně se však neptáme na věci, které z individuální či kolektivní moudrosti efektivně nevzejdou. Kombinujeme gamifikované i běžné úkoly, individuální i skupinovou práci, domácí úkoly s prací na workshopech, komplexní otázky s jednoduchými. Práci s projektovými týmy prokládáme vždy rozcvičkami, zábavnými úkoly, které účastníkům dodají energii a zvednou náladu. Celou cestu máme před sebou itinerář, který nás společnou prací provází, a ke kterému se obracíme vždy, když se chystáme na další krok nebo rekapitulujeme hotovou práci. 

A to je vše. 

Děkujeme za pozornost a přejeme hodně štěstí. A to přeje připraveným, tak napište nebo rovnou zavolejte. Dáme řeč a uvidíme, jestli i vaše firma může být ještě Úspěšnější díky lidem.

NEJLEPŠÍ ČLÁNKY DO E-MAILU

Je to jednoduché, zaregistrujte se a dostávejte výběr těch nejlepších článků každý měsíc do svého emailu.

Chci newsletter

Děkujeme

Vaše zpráva byla odeslána.

Pojďme se potkat

Napište nám nebo rovnou zavolejte.

* Pro úspěšné odeslání formuláře je potřeba vyplnit všechna pole označená hvězdičkou.