Autor: Petr Hovorka Vzdělávání 28. 4. 2020

Srozumitelná firma jako cesta k motivovanosti lidí

HR marketing je dnes ukřičeným světem, ve kterém se hodně mluví, ale málo se toho řekne. Sama skutečnost, že jako firma komunikujeme, ještě neznamená, že kandidátům dokážeme odpovědět na otázku „Kdo jste, co děláte a jaké to je u vás pracovat?“ Srozumitelnost je základem pro vybudování značky. Jak tedy komunikovat tak, aby nám lidé rozuměli?

Přijďte s námi dobře posnídat a dozvědět se něco o tom, jak můžete udělat další krok směrem k motivovanosti lidí.

Lidé se totiž nedají jednoduše motivovat. Neexistuje žádný kohoutek ani tlačítko motivovanosti. Nepleťme si vnitřní motivaci s vnější stimulací, kterou firmy praktikují prostřednictvím peněz, benefitů a ano, také trestů – klasického cukru a biče.

Pravděpodobně jste již slyšeli příběh o třech zednících. Všichni tři dělají stejnou práci. Člověk, který jde kolem, se jich postupně ptá, co že to vlastně dělají. První odvětí, že rovná cihly. Druhý, že staví zeď. A třetí prohlásí, že buduje katedrálu. Asi si všichni dovedeme představit, v čem se liší přístup stavitele katedrály od člověka, který staví zeď, nebo od toho, který rovná cihly. Tak jen ve zkratce. Myslím si, že stavitel něčeho většího, než je pouhá zeď, především chápe, jak jeho práce přispívá celku. To mu nejspíše dává nadhled a obrovskou motivaci.

Jinými slovy – lidé pravděpodobněji najdou smysl ve své práci ve chvíli, kdy rozumí, na čem se podílí a jaký má jejich práce přínos či dopad. Firma musí nejdříve vytvořit srozumitelnost (či DNA srozumitelné firmy nebo celostní Employer Value Proposition).

Co s vámi nasdílíme?

  • jak vybrat ta správná témata, která vám pomohou udělat vaši firmu v očích kandidátů a zaměstnanců srozumitelnou,
  • jak zvolit formu, která bude lidi bavit a
  • jak zapojit do tvorby obsahu komunikace vaše zaměstnance.

Kdybyste se chtěli na snídani připravit (ano, i takoví se mezi vámi občas najdou), můžete si přečíst článek Klíč k motivovaným zaměstnancům? Srozumitelná firma nebo budování značky zaměstnavatele uvnitř firmy.

Kdy, kde a za kolik?

  • pátek 22. listopadu 2019, Pracovna ŽENY s.r.o. Praha  – Karlínské náměstí 238/6, Praha 8, http://pracovnapraha.cz/
  • snídáme od 8.30, program začne v 8.45 a skončí přibližně v 11 hodin
  • registrujte se přes goout (platby pouze kartou nebo převodem)
  • cena 567 Kč s DPH
  • kapacita je omezena na 20 lidí
  • další informace o programu u Jirky, +420 734 15 85 85, jiri.landa@brandbakers.cz

Registrujte se přes GoOut zde.

Posnídají s vámi Jirka Landa a Petr Hovorka, zakladatelé BrandBakers.

 

Jirka je dobrodruhem, který v životě dělal ledacos. Studoval marketing na melbournské college a na pražské VŠE, pracoval jako uklízeč záchodků v největším casinu na jižní polokouli, tiskový produkční, account manager, obchodník či copywriter, 6 let vedl reklamní agenturu Men on the Moon. Tak dlouho se pídil po tom, co jsou jeho klienti zač, co, komu a proč chtějí ve své marketingové komunikaci říci, aby nakonec zjistil, že odpovědi na jeho věčné otázky má vždy značka. Pokud zrovna nepeče značky, tráví čas s rodinou, na tenisovém kurtě nebo na rybách.

 

 

Petr od dětství miluje sport a obchod. Osm let dělal vrcholovou atletiku, prodávat „cokoli“ začal na základní škole. V podnikání se Petrovi oba světy – plné nadšení, vytrvalosti a disciplíny – spojily. Dnes pomáhá firmám být ještě úspěšnější díky vlastním lidem. Jeho specialitou je budování značek zaměstnavatelů, posilování firemních kultur a stmelování řídících týmů. Čerpá ze svých zkušeností z vlastního byznysu, zejména pak nakladatelství, které 13 let vedl. Pracovní aktivity prokládá cestováním s rodinou a vychutnáváním života.

 

 

NEJLEPŠÍ ČLÁNKY DO E-MAILU

Je to jednoduché, zaregistrujte se a dostávejte výběr těch nejlepších článků každý měsíc do svého emailu.

Chci newsletter

Děkujeme

Vaše zpráva byla odeslána.

Pojďme se potkat

Napište nám nebo rovnou zavolejte.

* Pro úspěšné odeslání formuláře je potřeba vyplnit všechna pole označená hvězdičkou.