Autor: Petr Hovorka Akce 28. 4. 2020

Po proudu k cíli a ještě dál

Také řešíte problém, že vašim lidem přijde jejich práce zbytečná a nevidí v ní větší smysl? Nejsou motivovaní, zapálení pro firmu a často opouštějí vaše řady? Při řešení toho nekončícího problému jsem narazil na článek amerického autora Dr. Johna Sullivana, o který bych se s vámi teď rád podělil.

Je o tom, jak ukázat zaměstnancům jejich práci „po proudu“. Jak po proudu, říkáte si teď nejspíš? Nic si z toho nedělejte, taky jsem na začátku nechápal, ale už po pár řádcích tato fráze začala dávat smysl. Pojďte se stejně jako já ponořit do hlubin a zákoutí lidské motivace a rozšifrujme společně, co to fráze “walk employees downstream” znamená a jak se s ní dá pracovat.

This approach is designed to reconnect and remind employees of the tremendous impact that their work and the company have on its customers and community. It’s called walk employees downstream because you actually show them what happens “downstream” from their job.

Hospital nurses have some of the highest turnover rates of any occupation. They work tirelessly and literally help thousands of patients each year. But they are often frustrated because it’s hard to see any long-term impacts of their hard work. And, because of nurse work shifts, they are often not even there to feel the human connection when a long-term patient who they have bonded with leaves the hospital. This is because there is no formal mechanism to provide direct feedback on how the patient is thriving weeks or months later.

Not knowing what happened results in many nurses saying that their work “isn’t meaningful.” However, nurses could be reenergized if a hospital were to periodically provide them with a short follow up — “Your impact discovery report.” This update report could (with the former patient’s cooperation) cover the positive events that patients (aka beneficiaries) later experienced, along with pictures, positive comments, and even quotes about how the nurse made a significant difference.

Teachers and professors (like myself) would be additional examples of those who would feel more fulfilled and energized when they later learn (now, it only happens accidentally) about the growth and the success of their best former students. Even police officers might be reenergized if they were to receive formal follow up on what eventually happened to the child accident victim who they help to save.

Bylo by krásné nechat své zaměstnance doplout na loďce až ke krásnému ostrovu Smysluplnost práce, občas se ale člun někde zasekne na mělčině, převrátí se na jezu, nebo prostě dojde síla pádlovat dál. A tak přichází čas pomoci a udělat převozníka, který bude chvíli pádlovat za ně, popřípadě jim půjčit motorový člun, který je tam dopraví rychleji.

Další tipy, jak u práce, která se může zdát zaměstnancům na první pohled bez většího smyslu, ukázat její důležitost a dopady. Jaké výhody pro vás zavedení tohoto přístupu bude mít a v neposlední řadě, kde vůbec s celým procesem začít, se dočtete zde.  

NEJLEPŠÍ ČLÁNKY DO E-MAILU

Je to jednoduché, zaregistrujte se a dostávejte výběr těch nejlepších článků každý měsíc do svého emailu.

Chci newsletter

Děkujeme

Vaše zpráva byla odeslána.

Pojďme se potkat

Napište nám nebo rovnou zavolejte.

* Pro úspěšné odeslání formuláře je potřeba vyplnit všechna pole označená hvězdičkou.