Autor: Jiří Landa Akce 28. 4. 2020

Skvělý kariérní web za jediný den

Bohužel, většina firem v Čechách prostě nemá dobrý kariérní web

Chybí jim obsah, který kandidáty zajímá, funkce, na které jsou dnes lidé u webů zvyklí (jako třeba optimalizace pro mobily). O napojení na sociální sítě, zejména LinkedIn, se často jen mluví. Design nic moc a administrace je tak komplikovaná, že web raději nikdo moc neaktualizuje. Vlastní funkční CRM pro správu kontaktů a komunikace či automatizovaný e-mailing jsou pak spíše z říše snů.
To je bohužel stále realita u většiny firem.

O kariérních webech jsme toho napsali již opravdu hodně. Spousta chytrých nápadů, zaručených „must have“, která nesmí na vašem kariérním webu chybět, ukázek skvělých webů amerických firem, které nabírají mraky kandidátů. Tím vším jsme HRisty bombardovali v našich článcích a na našich workshopech, až jim z toho možná šla tak trochu hlava kolem.

Často se nám dostávalo reakcí, přiznejme si, dosti oprávněných, ve smyslu: „To je všechno hezké a jistě pravdivé, ale víte, kolik času a peněz stojí takový web vytvořit?“ V našich odpovědích jsme se pak zmohli jen na typické „Ano, je to drahé a časově náročné, ale stojí to za to.“

Opravdu to musí být tak složité?

Lámali jsme si hlavu na tím, proč by se každá firma měla prát se svým kariérním webem sama - sepisovat seznamy toho, co by web měl umět, dohadovat se s web developery, do nekonečna přemílat na tím, jaký obsah na kariérní web patří, řešit jak napojit web na CRM od jiného dodavatele či dokonce programovat vlastní sytém? Na to přeci lidé v HR nemají čas a mnohdy ani peníze.

Snad to není taková atomová věda.

Stačí přeci posbírat všechny, dnes známé, poznatky o standardech moderního funkčního kariérního webu a vytvořit řešení, které budou moci firmy po celém světě využívat bez vrásek na čele a průvanu v peněžence.

Řešení se jmenuje Teamtailor

Je to chytrá webová aplikace, díky které si můžete sami, bez pomoci IT, za jeden den vytvořit skvělé kariérní stránky. K tomu osvědčená struktura, napojení na sociální sítě, vlastní CRM a především uživatelská jednoduchost, která bere dech a hlavně potěší.

Jak začít?

Prostě si pořídíte licenci, která stojí v Čechách 3 000 Kč měsíčně a vaše jednoduchá cesta ke kariérnímu webu může začít. Práce s aplikací je opravdu natolik jednoduchá, že ji zvládne každý. Navíc zdarma získáváte k aplikaci i úvodní školení a permanentní podporu na e-mailu.

Svou licenci si kupujete na firmu a není nijak omezena počtem uživatelů. Je jen na vás, kolika lidem dáte přístupy a necháte je spravovat váš web. Třeba, když si to rozdělíte a každou část obsahu si vezme ve firmě na starost někdo jiný, půjde vám to rychleji od ruky J.

Jak Teamtailor funguje?

Jedná se vlastně o aplikaci s přednastavenou šablonou, kterou si individualizujete dle svých potřeb a plníte svým vlastním obsahem. Postupně si nastavíte jaké položky chcete mít v menu od obecného představení firmy, po představení vašich lidí, nabídku volných pozic či rozdělení firmy dle jednotlivých oddělení.

To vše je brnkačka. Vkládáte texty, obrázky, videa, odkazy. Jde to vlastně tak jednoduše, jako byste pracovali ve Wordu nebo Powerpointu.

Snadno přidáte adresy svých profilů na sociálních sítích, nastavíte e-mailové adresy, na které vám budou chodit zprávy, motivační dopisy a CV uchazečů. U CRM toho k nastavování vlastně ani moc není. Od první chvíle prostě funguje asi tak, jak si může běžný personalista přát. Vidíte, kolik máte vypsaných pozic, kolik se vám na kterou hlásí lidí, máte všechny jejich data a materiály pohromadě snadno dostupné a k tomu máte přehled o veškeré e-mailové komunikaci. Automatizované rozesílání e-mailů je rovněž samozřejmostí.

A co sociální sítě?

LinkedIn, Twitter, Facebook, Google+, to vše je v dnešní době standard a u mladších kandidátů, neřku-li přímo u absolventů, se bez přítomnosti na sociálních sítích neobejdete. Teamtailor vám v tomto směru nabízí skutečně hodně. Samozřejmě, že si snadno nastavíte ikony, ze kterých se kandidáti dostanou na vaše sociální profily, celý web i jednotlivé části obsahu mohou lidé lajkovat a sdílet. Možnost přihlásit se, resp. zaslat, coby kandidát svůj osobní profil jedním kliknutím přímo z LinkedIn, i to bude váš web umět.

Těmi nejlepšími náboráři mohou být vaši zaměstnanci. S vašim novým kariérním webem je snadno zatáhnete do hry. Kandidátům umožníte komunikovat na sociálních sítích přímo s vašimi zaměstnanci. A co víc, svůj kariérní web si naprosto jednoduše a zcela bezplatně synchronizujete s aplikací Facebook Career. Váš lov talentů sociálními sítěmi tak může konečně začít.

Jak s mobily a tablety?

Ruku na srdce. Kolik kariérních webů má dnes verzi pro mobilní zařízení? Přitom používání mobilů při vyhledávání na internetu je neustále na vzestupu. S aplikací Teamtailor budou mít vaše kariérní stránky automaticky i mobilní verzi. Vaši kandidáti si tak budou moci o vaší firmě a nabídce volných pozic v pohodě číst na mobilu třeba cestou z práce.

A co váš korporátní design?

Není toho moc, co můžete na podobě stránek vytvořených v aplikaci měnit. Je toho totiž přesně tak akorát. Nastavíte si svůj korporátní font písma, umístíte své logo, barevnost nadpisů či tlačítek uzpůsobíte té vaší korporátní. Můžete nastavit svůj libovolný obrázek jako tapetu do pozadí. Pro nějaké extrémní designové výstřelky tato aplikace rozhodně není. Na druhou stranu, chtěli byste se zamotat v nekonečných možnostech? Já vlastně ani ne.

 

Přivítejte uchazeče na svojí home page:                             A nezapoměňte představit svoje kolegy: 

       

Přehledný seznam volných pozic:                                     Představte  jednotlivé oddělení ve společnosti: 

        

Jednoduché vkládání obrázků a textů: 

 

Zaslání CV jedním kliknutím přes LinkedIn a recruiter vám nakonec ještě poděkuje: 

 

Po přihlášení na danou pozici obdrží uchazeč automaticky email: 

 

O všech uchazečích budete mít perfektní přehled, všechny jejich kontakty budete mít po ruce:

 

Jak propojit kariérní stránky s Facebookem, Twitterem nebo Instagramem? Pouze zadáte odkaz a všechen obsah se vám automaticky zveřejní na homepage:

 

Synchronizace kariérních stránek s Facebookem, je rovněž brnkačka:

 

Aktuální obsah vašich sociálních sítích uvidí kandidáti přímo na homepage: 

 

Mobilní verze se generuje automaticky a vypadá velmi dobře. Vaši vysnění kandidáti se mohou přihlásit z mobilu cestou z práce: 

Jak takový web vypadá v praxi?

Podívejte se na několik příkladů atraktivních kariérních stránek vytvořených pomocí aplikace Teamtailor:

                   

Pokud se chcete dozvědět více, pokud chcete vytvořit jednoduše svůj skvělý kariérní web, zavolejte nám, napište. Rádi vám vše vysvětlíme a ukážeme. 

Teamtailor je výsledkem mnohaletá práce party švédských vývojářů. Na tamním i řadě dalších evropských trhů již nachází své nadšené zákazníky. My, BrandBakers jsme moc rádi, že se můžeme na šíření této skvělé aplikace a možností, které firmám přináší, podílet.

 

NEJLEPŠÍ ČLÁNKY DO E-MAILU

Je to jednoduché, zaregistrujte se a dostávejte výběr těch nejlepších článků každý měsíc do svého emailu.

Chci newsletter

Děkujeme

Vaše zpráva byla odeslána.

Pojďme se potkat

Napište nám nebo rovnou zavolejte.

* Pro úspěšné odeslání formuláře je potřeba vyplnit všechna pole označená hvězdičkou.