Jak lépe prodat to, že jste skvělým zaměstnavatelem

Jste skvělým zaměstnavatelem? Výborně. Co to ale znamená? Jak oslovit ty správné kandidáty a jak se jim představit? Na to jsme hledali odpovědi v Saint-Gobain Adfors.

V Litomyšli a Hodonicích se skelné vlákno a produkty z něj vyrábí již desítky let. Saint-Gobain Adfors, dříve Vertex, patří mezi fabriky, kterým nejde jen o tabulky a čísla, ale i o lidi. Ty schopné, kteří chtějí, profesně rozvíjí a kariérně posouvá, ostatně řada dnešních manažerů začínala před lety na dělnických pozicích u výrobní linky. Jenže, pokud rostete a chcete mít dostatek motivovaných a schopných lidí, dobrá pověst sama o sobě nestačí. Je potřeba formulovat jasně svou nabídku a předložit ji těm správným lidem, ukázat i těm, kteří práci aktivně nehledají, že jste pro ně zajímavou příležitostí, lepší volbou.

Zjistit a popsat, jakým je firma zaměstnavatelem, představit ji lidem, které chce získat

Odpověď na otázku, jakým je firma zaměstnavatelem, znají vždy zaměstnanci. Jejich názory a zkušenosti přinesly důležitou zpětnou vazbu vedení Saint-Gobain Adfors a staly se i základem pro formulaci nabídky a představení zaměstnavatele kandidátům. Intenzivní spolupráce s HR týmem pak pomohla vytvořit strategii, která není jen kusem papíru, ale výčtem konkrétních, v prostředí společnosti realizovatelných, aktivit. Hlavní role samotných zaměstnanců v komunikaci, tedy představení společnosti a její nabídky kandidátům, pak zajistila důvěryhodnost. Lidé zkrátka věří více lidem nežli institucím.

S čím jsme klientovi pomohli a pomáháme

Interní výzkum mezi zaměstnanci, který přinesl managementu odpovědi na to, co lidi ve firmě baví, čeho si cení i co je štve, jak firmu vnímají.

  • Employer Value Proposition a představení společnosti jako zaměstnavatele, persony kandidátů
  • Strategie interního a externího budování značky zaměstnavatele
  • Kariérní web s autentickým a pro kandidáty relevantním obsahem

Jak vypadají výstupy naší práce

Kariérní web

Video - absolventi

Video - specialisté

Děkujeme

Vaše zpráva byla odeslána.

Pojďme se potkat

Napište nám nebo rovnou zavolejte.

* Pro úspěšné odeslání formuláře je potřeba vyplnit všechna pole označená hvězdičkou.