Autor: Petr Hovorka Akce 28. 4. 2020

Budujeme značku zaměstnavatele, i když nábor neřešíme

Martina měla původně vystoupit jako řečník na naši konferenci Employer Branding Experience 2018 (zapište si do diářů termín letošní – 26. 9.), ale musela se omluvit a odcestovat na důležité setkání na centrále v Hamburku. Natočili jsme s ní alespoň krátký rozhovor.

Proč jsme si vybrali zrovna Tchibo? To je jednoduché. Tchibo ani v této době, v retailu, netrápí nábor nových zaměstnanců a přesto se rozhodli budovat značku zaměstnavatele. To vám můžu říct, že je zcela ojedinělá záležitost. Důvody měli dva:

  1. vlastní přesvědčení, že budování a posilování firemní kultury je jeden z nejsilnějších nástrojů pro udržení konkurenceschopnosti a
  2. zaměstnanci jim v rámci průzkumu dali jasně najevo, že by chtěli mít více jasno ve firemních hodnotách, poslání firmy apod.

S projektem jim pohli dva Petrové – Skondrojanis a Ludwig, kteří k tématu firemní kultury přistupují velmi autenticky a zodpovědně.

Udělali fokusky – skupinové diskuse se zaměstnanci – ve kterých vyzpovídali více než polovinu lidí ve firmě. Jejich cílem bylo zjistit, jak lidé firmu a firemní kulturu vnímají, v čem je Tchibo jedinečné, v čem vidí smysl existence a také jak moc daleko nebo blízko jsou od ideálu žádoucí firemní kultury. Vznikl Employer BrandBook. A jak to bylo dále, milí personalisté, si již poslechněte ve video rozhovoru, ve kterém Martinu Ježkovou vyzpovídal Pekař Ondra Pokorný.

Dále si můžete přečíst rozhovor z listopadu 2017 s Martinou Ježkovou s názvem Chci v Tchibu spokojené lidi, kteří přeberou zodpovědnost za fungování firmy, prohlédnout si jejich profil na cocuma: https://www.cocuma.cz/company/tchibo/ nebo si prolistovat prezentaci CEO Tchibo Richarda Hodula  z konference Leadership Prague, ve které se dozvíte, na co v Tchibo přišli.

Dostávejte naše nejlepší články každý měsíc do e-mailu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore

Chci newsletter

Děkujeme

Vaše zpráva byla odeslána.

Pojďme se potkat

Napište nám nebo rovnou zavolejte.

* Pro úspěšné odeslání formuláře je potřeba vyplnit všechna pole označená hvězdičkou.